12 cze

Najpiękniejsze miasto w Polsce

Brak komentarzy admin Gize

Polska jest pięknym krajem, który ma dużo do zaoferowania. Każdy kto lubi zwiedzać ciekawe zakątki, interesuje się zabytkami, lubi podziwiać nowoczesne dzieła architektoniczne, z pewnością powinien się wybrać do Wrocławia. To niezwykłe miasto, o bogatej historii, które ma wiele do zaoferowania turystom. W jednej strony można w nim podziwiać Stare Miasto, pełne pięknych zabytków z dawnych czasów, a z drugiej strony nowoczesną metropolię, pełną atrakcji dla ludzi w każdym wieku. Do Wrocławia można się wybrać na weekend albo na dłuższe wakacje, na pewno nie zabraknie w nim atrakcji, które każdy z tych dni urlopowych w całości zapełnią.

Atrakcje dla dzieci

Wybierając się z dziećmi do Wrocławia, warto zainteresować się jakie atrakcje są dla nich w tym mieście przygotowane. Przede wszystkim trzeba z dziećmi odwiedzić wrocławskie ZOO. To szczególne miejsce na mapie Wrocławia, na które warto poświęcić cały dzień zwiedzania. Teren zoo jest bardzo rozłożysty a mnogość gatunków zwierząt, które można na nim spotkać, każdego zachwycą. Na terenie zoo, można się również natknąć na Afrykarium. To specjalnie wydzielony obszar zoo, znajdujący się w dużym, zamkniętym budynku, gdzie można podziwiać egzotyczne zwierzęta, ptaki, gady, płazy a także ryby i ssaki morskie. Każde dziecko będzie zachwycone, mogąc podziwiać rekiny, płaszczki, czy aligatory. Na samo Afrykarium, trzeba sobie zostawić parę godzin na zwiedzanie, bo jest ono ogromne. Co więcej wstęp do niego jest bezpłatny, jeśli wcześniej wykupiło się bilet wejścia do Zoo. Warto kupić sobie nieco wcześniej bilety przez Internet, wówczas uniknie się długiego stania w kolejkach do kasy biletowej.

Fontanny

Inną ciekawą atrakcją dla najmłodszych, ale też dla starszych, są fontanny multimedialne. Znajdują się one bardzo blisko wrocławskiego zoo, dzięki temu można w jeden dzień odwiedzić i jedną i drugą atrakcję. Fontanny multimedialne, są niezwykle efektowne. Co godzinę puszczana jest muzyka, co godzinę jest to inny styl muzyczny. Woda w fontannie dopasowuje się do jej rytmu i dosłownie 'tańczy’. Dodatkowo wieczorową porą, fontanny są podświetlone i nie tylko 'tańczą’ do rytmu ale też pięknie świecą. Ich największą atrakcją są pokazy multimedialne, można obserwować piękne obrazy, które wyświetlają się na wodzie i na niebie. To niezwykłe widowisko, które każdego zachwyci.

Noclegi

Wybierając się do Wrocławia, nie można zapomnieć o noclegach. Warto zdecydować się na nocleg w centrum miasta, skąd można wyruszyć w dowolnym kierunku by zwiedzać okolicę. Poruszać się po mieście, najbardziej opłaca się tramwajem lub autobusem. To najtańsza i najwygodniejsza forma transportu, a te środki komunikacji miejskiej, bardzo często kursują po całym mieście. Można więc w krótkim czasie zwiedzić cały Wrocław, nie męcząc się przy tym zbytnio. Wśród noclegów do wyboru są hotele, pensjonaty, prywatne mieszkania i apartamenty. Ich standard jest bardzo różnorodny, każdy więc znajdzie w tej ofercie coś dla siebie, co spełni jego oczekiwania.