24 lut

Gdzie warto się wybrać będąc w Estonii?

Brak komentarzy admin Gize

Jeśli mówimy o tym, jakie kierunki na urlop obierają Polacy, to można dostrzec tendencję, iż największym powodzeniem cieszą się rejony południowe, zachodnie, w których jest pięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jednak pomimo niewielkiej popularności na Starym Kontynencie jest wiele pięknych miejsc, do których warto się wybrać i obejrzeć mnóstwo wspaniałych i intrygujących rejonów. Do takich zalicza się bez wątpienia takie państwo jakim jest Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Pomimo, że może nie jest to idealny kierunek dla prawdziwych amatorów morza, piasku, słońca i wysokich temperatur, to jednak jest to szczególnie urokliwy i ciekawy kraj pod względem walorów krajoznawczych, czy też swojej ponad przeciętnej malowniczości.

Podczas pobytu w Estonii bez wątpienia nie można zrezygnować z wizyty w samej stolicy- Tallinie, który jest wyjątkowo atrakcyjny pod względem ilości i jakości zabytków, jak i również ogólnie jest przepięknym i interesującym miastem, najlepiej zatrzymać się tam na nieco dłuższy czas, ponieważ zakątków, które warto zobaczyć w stolicy Estonii jest naprawdę dość dużo.
Estonia to prawdziwy rarytas dla sympatyków zwiedzania, zwłaszcza, że są tam takie miejsca, jak choćby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, czy też Zamek Toompea. W trakcie pobytu w tym kraju warto również udać się do takiego miejsca, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam spotkać potrafią każdego wprowadzić w zdumienie, dziewicze krajobrazy tego parku są po prostu czarujące, szczególnie jeśli ktoś przebywa tam w słoneczny dzień, albo podczas zachodu słońca, wówczas niesamowite widoki robią jeszcze większe wrażenie.

Pomimo że może rejon Europy Północnej nie jest szczególnie często obierany przez naszych rodaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to jednak warto wiedzieć, że są zakątki, które naprawdę są godne zainteresowania i warto rozważyć wyjazd w podobne miejsce, zwłaszcza, że koszty takiego wyjazdu niejednokrotnie są bardziej przystępne, aniżeli w przypadku wizyty w bardziej popularnych krajach Europy zachodniej, zwłaszcza w okresie wakacyjno-urlopowym.

Przed wyjazdem do Estonii dobrze jest uprzednio przygotować się do takiego wyjazdu. Mam na myśli tutaj przede wszystkim o to, aby można było ten kraj w jakimś stopniu poznać jeszcze przed samą wyprawą. Dobrze jest nauczyć się elementarnych zwrotów w tamtejszym języku, jak choćby „dzień dobry”, „proszę”, „dziękuję”, „którędy dojdę?”, rzecz jasna w większości krajów europejskich znajomość języka angielskiego wystarcza do tego, żeby z łatwością się porozumiewać, pomimo tego znajomość kilku najpopularniejszych zwrotów będzie na pewno interesującą i dobrze odebraną odmianą. Przed samym wyjazdem należy także zasięgnąć informacji jaka waluta obowiązuje w danym kraju. W przypadku, aby bez najmniejszych utrudnień można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.

Na pewno podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę przyciąga tamtejsza kuchnia, która również słynie ze swoich typowo tradycyjnych potraw, które to są wyjątkowe i mogą zapewne przypaść do gustu wielu osobom, z tego powodu w czasie wyjazdu warto odwiedzać tam dobre knajpy i jadłodajnie. Wyjazd do Estonii będzie świetnym pomysłem dla osób szukających ciekawych przeżyć, lubiących podążać swoimi drogami oraz ceniących sobie tradycyjną kuchnię.