12 cze

Z czego słynie Sandomierz?

Sandomierz jest miastem, położonym nad Wisłą w województwie świętokrzyskim. Miasto posiada wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć, aby wyjazd okazał się naprawdę niezwykły.
Atrakcje Sandomierza to przede wszystkim, jego cudowne kamienice, mające historyczne wartości.

Rynek ze słynnym ratuszem, jest kolejną atrakcją tego miejsca.
W ratuszu znajduje się muzeum na poziomie parterowym, kolejny poziom to sala ślubów i Rady miasta, natomiast w podziemiach znajduje się klub, będący stowarzyszeniem kulturalnym.
Miejscem przeznaczonym na targi jest kolejny rynek, nieco mniejszy, znajdujący się niedaleko rynku centralnego, organizowane są tam liczne imprezy dla turystów.
Kolejnym miejscem wartym obejrzenia jest Synagoga, która na chwilę obecną pełni funkcję Archiwum Powiatowego.
Osoby lubiące zakamarki i ciemne pomieszczenia, powinny w Sandomierzu zwiedzić lochy. Miejsce to posiada kręte tunele, piwnice oraz sale a ich labirynt ciągnie się około 450 metrów.
Wielbiciele gotyckiej architektury, powinni koniecznie zobaczyć Bramę Opatowską do której można podejść, pokonując strome schody, jednak warto jest tam wejść, ponieważ rozciąga się tam przepiękna panorama miasta.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Wąwóz Królowej Jadwigi, który jest otoczony ścianami porośniętymi drzewami.
Turyści religijni natomiast, powinni mieć w swoim planie zwiedzania Bazylikę Katedralną oraz Kościół Św. Ducha są to bardzo ciekawe i piękne budowle. Kolejnym miejscem jest oczywiście zamek, przebudowany na rezydencję renesansową oraz stojące niedaleko ruiny zamku Krzyżtopór.

Miasto na ten rok zaplanowało mnóstwo ciekawych imprez plenerowych, które dostępne są na stronie internetowej miasta.
Imprezy plenerowe godne uwagi to np. Przystań młodych artystów, gdzie w porcie kultury odbędzie się w czerwcu widowisko.
Kolejną ciekawą imprezą jest Festiwal „Chleb Wino Ser” oraz zorganizowany co poniedziałek bieg pod nazwą ” Biegam bo lubię”.
Dla miłośników dwóch kółek miasto zorganizowało imprezę pod nazwą Triathlon Ziemi Sandomierskiej, który obejmuje dystans 20 km trasy rowerowej i 5 km trasy biegowej.

Turystyka w tym mieście jest bardzo liczna i na pewno każdy wybierający się w to miejsce znajdzie coś dla siebie.
Noclegi w Sandomierzu tak jak i w innych miastach zaczynają się już nawet od 15 zł. Wszystko zależy w jakim miejscu chcemy spędzić nasz wyjazd oraz ile osób zabieramy na wycieczkę.
Hotele możemy znaleźć na uboczu jak również w samym centrum miasta. Do wyboru mamy noclegi z basenem a nawet sauną oraz dostępem do wi-fi. Dla osób posiadających mniejszy budżet, dobrym rozwiązaniem są kwatery prywatne, gdzie cena za dobę to jedyne 30 zł.

Osoby szukające noclegu blisko dworca, również znajdą coś dla siebie, znajduje się tam hotel co prawda dwu gwiazdkowy, jednak bardzo szybko spacerkiem znajdziemy się na Starym Mieście.
Jeżeli szukamy oryginalnego rozwiązania to świetnym miejscem na nocleg będzie Dworek Ojca Mateusza z bardzo imponującym wystrojem. Oczywiście dobrym sposobem sposobem na znalezienie naszego idealnego miejsca noclegowego jest wcześniejsza rezerwacja poprzez dostępne na internecie liczne strony oferujące tego typu usługi.