12 cze

Warszawa – zwiedzanie miasta

Brak komentarzy admin Gize

Stolica Polski, jak wiele innych miast ma bardzo wiele do zaoferowania zwiedzającym. Każdy kto nigdy nie był w Warszawie powinien odwiedzić ją chociaż raz. W tym miejscu istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie skończy się wcale na jednej wizycie.

Turystyka w stolicy kwitnie od wielu lat – od pewnego czasu osiągając swoje szczyty. Spacerując ulicami Warszawy możemy napotkać praktycznie wszystkie narodowości. Wielu cudzoziemców po kilku wizytach zostają tutaj na dłużej, czasem nawet na stałe.
Czym więc tak naprawdę,Warszawa zjednuje sobie fanów?
Przede wszystkim jest to miasto bardzo zróżnicowane. W jednej chwili możemy być w ścisłym centrum miasta a w następnej cieszyć się urokiem parku lub nawet lasu. Funkcjonuje tutaj także doskonale utkana siec połączeń komunikacji miejskiej dzięki czemu, dojechać można nią prawie wszędzie.

Pojazdy komunikacji miejskiej w większości przypadków są na tyle mocno klimatyzowane, że w upalny dzień, przejażdżka tramwajem może okazać się zbawiennym doświadczeniem pozwalającym zregenerować siły.

W Warszawie można zarówno odpocząć leżąc na kocu w parku jak i wziąć się za aktywne zwiedzanie. Jego nieodłącznym elementem powinien być spacer po terenie Starego Miasta.Wyłożone kocimi łbami uliczki, przytulne kawiarnie i park multimedialnych fontann wprowadzą nawet najbardziej opornego turystę w przyjemny, wakacyjny nastrój.

Nie można także opuścić wędrówki między drapaczami chmur w ścisłym centrum. Warszawskie wieżowce są swoistą dumą mieszkańców niczym widok gór dla wyglądającego przez okno bacy.

Warszawiacy po części kochają swoje miasto, po części pragną od niego uciekać. W takim przypadku nie jest to wcale takie trudne. Jeżeli nie wystarcza nam spacer po bulwarach wiślanych i koniecznie chcemy zanurzyć się w wodzie po szyję – bardzo niewielka ilość kilometrów dzieli nas od Zalewu zegrzyńskiego, nad którym poczujemy się jakbyśmy na moment znaleźli się na mazurach.

Czy to znaczy, że w Warszawie można znaleźć naprawdę wszystko? Odpowiedź zależy tutaj bardzo od podejścia. Jest ona miastem głośnym, szybkim i tłumnym lubiącym czasami zatrzymać się na moment i nacieszyć chwilą. Są to jednak krótkie momenty bo w Warszawie każdy za czymś pędzi. Można powiedzieć, że jest ona pod tym względem naszym małym Nowym Jorkiem.

Tak jak on, posiada więc ogrom wielbicieli kontrastującym z dużą ilością antyfanów. Z tego powodu własnie każdy powinien sam sprawdzić jak poczuje się na jej ulicach. Nie musi to być też bardzo kosztowny eksperyment jak uważa wiele osób. Noclegi w Warszawie potrafią być bardzo tanie, a co którąś ulice przywita nas tani bar mleczny albo porządna chińska restauracja. Także komunikacja miejska nie należy do bardzo drogich. Zwłaszcza dla osób posiadających zniżki takich jak studenci czy osoby starsze. Jeżeli wolelibyśmy odrobinę się zmęczyć, można postawić także na rower miejski. Założenie aplikacji to tylko chwila a żeby ruszyć w drogę wystarczy doładować swoje konto niewielką kwotą dziesięciu złotych i ruszać w drogę.