12 cze

Wakacje nad jeziorem

Brak komentarzy admin Gize

Nadchodzące wakacje to idealny moment, aby dobrze zaplanować nasz letni czas. Chociaż Polacy najczęściej wyjeżdżają nad Bałtyk lub w Tatry to równie ciekawym, a może nawet i lepszym pomysłem jest spędzenie wakacji nad jeziorem. Szczęśliwie w Polsce nie brakuje miejsce tego typu.

Mazury

Oczywiście najpopularniejszym miejscem w Polsce, gdzie możemy spędzić wakacyjny czas z widokiem na jezioro są Mazury. Świetnie rozbudowana infrastruktura turystyczna sprawi, że znalezienie miejsca na nocleg, w którym spanie będzie prawdziwą przyjemnością nie będzie stanowić problemu. Mazury, jako kraina tysiąca jezior może zaoferować niezwykłe bogactwo przyrodnicze. Unikatowa flora i fauna znajdująca się nie tylko w rezerwatach, parkach narodowych i krajobrazowych zadowoli każdą osobę poszukującą wypoczynku.

Nocleg na Mazurach

Poszukując miejsca na spanie na Maurach powinniśmy zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, szczególnie jeżeli planujemy udać się do tak popularnych miejsc, jak Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, generalnie w obszarze Wielkich Jezior Mazurskich. Poszukiwania możemy rozpocząć poprzez skorzystanie z serwisów internetowych posiadających dane dotyczące bazy noclegowej. Najpopularniejszym portalem, który pomoże nam odnaleźć nocleg z widokiem na jezioro jest Booking.com.

Korzystając z portalu nie mamy pewności najniższych cen, aczkolwiek szanse są bardzo duże. Przeważnie spanie oferowane na stronie ma niższą cenę aniżeli ta znajdująca się na stronie ośrodka noclegowego. Mimo tego, że w sprzedaży uczestniczył pośrednik. Dzięki temu nasz nocleg i przylegające do niego jezioro mogą stać się znacznie tańszym wyjazdem niż początkowo mogliśmy zakładać.

Jezioro Solińskie

Innym ciekawym miejscem, w którym moglibyśmy spędzić nasze wakacje urokliwe jezioro Solińskie ulokowane w Beskidach. Tak samo, jak w przypadku Mazur możemy liczyć na niepowtarzalne dziedzictwo przyrodnicze regionu dzięki, chociaż nie dużym, to majestatycznym Beskidom i znajdujących się na ich terenie parków narodowych, rezerwatów, parków krajobrazowych. Teren jeziora Solińskiego może być również dobrą bazą wypadową do słynnego urokliwego Krosna, Na Słowację lub do odwiedzenia naszego wschodniego sąsiada Ukrainy.

Jezioro Solińskie i znajdująca się w jego pobliżu dobrze rozbudowana baza turystyczna sprawi, że znalezienie miejsca na spanie również nie będzie stanowić większego problemu. Próbując znaleźć idealny nocleg możemy skorzystać z takiego portalu jak trivago, który tak samo, jak booking.com umożliwia porównanie ceny hoteli rozlokowanych na całym świecie. Jeżeli nie chcemy spędzać czasu w hotelach, tylko preferujemy apartamenty, domy, możemy skorzystać z AirBnB, który umożliwi nam odnalezienie miejsca tego typu.

Inne destynacje

Nie zapominajmy, że na terenie Polski znajdują się tysiące mniej znanych miejscowości, w których znajdziemy przepiękne jezioro, nad którym będziemy mogli spędzić wakacje. Jednym z wielu miejsc tego rodzaju jest jezioro Czorsztyn, które dzięki obecności unikatowego zamku pełnego legend, niezwykłej tamy i unikatowego położenia w pobliżu tatr przyciąga tysiące turystów każdego roku.