24 lut

Singapur – nowoczesność i bogactwo w wersji miejskiej

Brak komentarzy admin Gize

Horyzont naznaczony wielkimi tankowcami i okrętami towarowymi to widok z Singapuru.

Dzielnica finansowa wizytówką kraju
Niewątpliwie Singapur kojarzy się z bogactwem smukłych, szklanych wysokich wieżowców, których wizerunki odbijają się w tafli Marina Bay. Atmosfera miasta jest wyjątkowo niepowtarzalny. Miasto intryguje swoim idealnym uporządkowaniem oraz precyzją w działaniu. Kombinacja stali i szklanych powierzchni nigdy nie okazywała się równie niesamowita jak w tym miejscu. Zestawienie nowoczesnych osiągnięć architektury nad brzegiem Marina Bay robi piorunujące wrażenie. Dla przyjezdnych atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w konstrukcji podobnego do łodzi. Po zmroku odbywają się tu pokazy laserów, dlatego warto pojawić się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Świetna organizacja miast ukazuje się również w systemie komunikacji. Najważniejszym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego miejsca jest niezwykle punktualne, szybkie i bardzo wygodne metro. Warto ujrzeć na własne oczy i choć raz skorzystać z tak niesamowitej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Wśród najbardziej znanych okolic w Chinatown jest warta odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która Okazuje się być monumentalnym budynkiem, który ma 3 piętra parkingów podziemnych a także windę. Ząb trzymany jest na 4 piętrze, natomiast na dachu można zobaczyć ogród. Chinatown to miejsce niemalże jedynie zamieszkałe przez przyjezdnych.

Przyroda w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay który znajduje się bardzo blisko słynnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niezapomniane widoki. Można tam ujrzeć rozpostarte na kilka kilometrów kielichy otoczone roślinnością – olbrzymie metalowe obiekty. Dodatkową atrakcją jest odbywający się codziennie o zmroku czarodziejski spektakl, w którym najważniejsze role spełniają światło i muzyka. W ogrodzie botanicznym dobrze jest udać się do wydzielonego miejsca, w którym znajduje się park orchidei. Ogród ma świetną atmosferę tworzoną przez ciemne alejki rozstawione w całym lesie deszczowym.

Jedno z najbardziej niezwykłych akwariów świata oraz niezwykłe ZOO
Przebywając w Singapurze dobrze jest oczywiście nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale także zajrzeć do uznawanego za jedno z najlepszych na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), jak i również zobaczyć znaną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren , w którym znajdziemy wiele restauracji). Wspaniały kompleks zoo ukazuje przede wszystkim ptaki, także drapieżniki. Mnóstwo zwierząt nie jest odseparowanych żadnym płotem, ani siatką, co sprawia wrażenie przebywania na prawdziwym safari. Z kolei na wyspie Sentosa niewątpliwie trzeba wejść do oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Okazuje się być najbogatszym na świecie, wypełnia je 45 000 metrów sześciennych wody i mieści ponad 100 000 gatunków stworzeń wodnych. Składające się z przestronnych przejść i ogromnych zbiorników wodnych zachwyca od pierwszego wejrzenia. Przez idealnie przeźroczyste szyby jesteśmy w stanie spojrzeć wprost na dno oceanu. Fauna oceaniczna jest idealnie oświetlona zachwyca różnorodnością. Na pewno zapewni niesamowite doznania.